PLC S7-1200

معرفی PLC – S7 – 1200

کنترلرهای سری S7-1200‌ در سال ۲۰۰۹ برای کنترل پروسه های کوچک و متوسط صنعتی اما با دقت بالا به عنوان جایگزینی مناسب برای  کنترلرهای سری S7-200 به بازار عرضه شده اند.

این PLC ها نیز در دو مدل کامپکت و ماژولار طراحی شده اند و در مقایسه با سری S7-200 دارای مزایایی زیر می باشند :

۱-  حجم حافظه بالاتر

۲- فانکشنهای برنامه نویسی بیشتر

۳- سرعت بالاتر(تا دوبرابر)

۴- برخورداری از پورت پروفی نت روی ماژول

۵- قابلیت اتصال به HMI های لمسی

۶- قابلیت اتصال به  GPRS به منظور کنترل از راه دور

۷-  ساپورت نمودن پروتکل های پروفی باس و AS-I می باشند.

S7-1200‌ دارای ۵ مدل CPU استاندارد بنام های CPU1211C, CPU 1212C,  CPU1214C, CPU 1215C , CPU 1217C و دو مدل Fail-Safe بنام های CPU1214FC و CPU1215FC می باشند

وجود حرف C در نام این کنترلرها بیانگر وجود تعدادی I/O روی CPU و وجود حرف F نماینگر Fail-Safe بودن CPU می باشد.

این کنترلرها روی ریل استاندارد DIN 35mm بصورت افقی یا عمودی قابل نصب می باشند.

روی تمامی CPU‌های فوق پورت پروفی نت تعبیه شده است که از این طریق امکان ارتباط آسان با سایر تجهیزات دارای این پورت، همچنین ارتباط با لپ تاپ جهت دانلود، آپلود و عیب یابی برنامه فراهم می آید.

نرم افزار SIMATIC STEP7 TIA Portal V15.0 نسخه Basic به منظور برنامه نویسی و کار با این سری از PLC های زیمنس ارائه شده است. این نرم افزار دارای مزایایی همچون محیط گرافیکی جالب و کاربرپسند، کاربری آسان، دسترسی به کلیه نرم افزارهای مرتبط از داخل پرتال TIA و… می باشد.

میتوان از این CPU ها به منظور کنترل سیستم های حلقه باز سرعت و یا کنترل موقعیت موتورهای پله ای یا سرو موتورها استفاده نمود و فانکشن های مربوطه در نرم افزار Step7 TIA Portal نسخهBasic  لحاظ شده است.

ضمناً S7-1200 قابلیت ارتباط با شبکه های مختلف همچون پروفی باس، پروفی نت، ‌مد باس، ارتباط نقطه به نقطه، سریال USS و GPRS را از طریق ماژول های متنوع مربوطه دارا می باشد و حداکثر تا سه ماژول ارتباطی می تواند روی ریل اصلی به آن ها متصل گردد.

هدف ما ارتقای دانش فنی شما جهت موفقیت های شغلی شما است
- تیم اجرایی مهندس جلیل پور -

تماس با ما

  • 09196900700


  • ehsan@jalilpour.com


بازگشت به خانه